Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yeni Hizmet Binası Açılış Töreni

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yeni Hizmet Binası Açılış Töreni

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nın (YTSO) yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı. TOBB Başkanı Mehmet Rifat Hisarcıklıoğlu açılış kurdelesini Vali Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Yalova Milletvekili Özcan Özel, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, YTSO Başkanı Tahsin Becan, Oda Meclis Başkanı Muğlim Bağatar, GTİ A.Ş. Yönetim Kurulu ve Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Arif Parmaksız, siyasi parti temsilcileri, bölgedeki oda ve borsa temsilcileri ve davetlilerle birlikte kesti.

 

Hisarcıklıoğlu, akredite bir oda olan YTSO’nun 5 yıldızlı hizmet verdiğini ve YTSO’nun Londra, Paris ve Berlin’deki odalarla aynı kalitede hizmet sunduğunu anlattı. Hisarcıklıoğlu, sağlık turizmi için gelen turistlerin 10 kat daha fazla harcama yaptığını ve Yalova’nın bu potansiyeli değerlendirmesi gerektiğini belirtti. Özel sektörün pandemi döneminden büyük bir şekilde etkilendiğini dile getiren Hisarcıklıoğlu, “100 sene önce dünyada var olan bir salgından sonra dünyanın karşılaştığı bir dönem ama en iyi şekilde adapte olabilmek için bütün, sadece Yalova Ticaret odasını söylemiyorum size, 365 oda borsa başkanların video konferanslar whatshap gruplarıyla sizlerin bütün dertlerini birebir günlük anlık aktarıyorlardı. Ben de o gece bizzat bakanlarımızın gece 10’da 11’de 12’de 2’de hatta 3’te konuştuğum bakan vardı, bizzat aktardım. Bunların büyük bir kısmı hızla acil olarak çözümüne kavuştu. Onlara da teşekkür ediyorum. Sizlerin görevi iletmek, bizim görevimiz zaten kanunlarda, yasalarda ileteceğiz, ilettiğimizi de çözüm merkezi hükümet. Yerelde yerel idareciler Türkiye genelinde de Ankara. Ama sıkıntılarımız var mı var şuan da var. Değerli kardeşlerim bir kere bizim kültürümüzde ve girişimci ruhunda umutsuzluk olmaz. Biz hiçbir zaman umutsuz olamayız. Umutsuz olsak ertesi sabah dükkanımızın kapısını açamayız. Bu zamana kadar yaşadığımız pek çok sıkıntılı süreci nasıl aştıysak pandemin de üstesinden Türk özel sektörü olarak geleceğiz” diye konuştu.

 

Daha sonra program YTSO yeni hizmet binasının yapımına katkıda bulunan firmalara teşekkür plaketi verildi. YTSO Başkanı Tahsin Becan ve Oda Meclis Başkanı Muğlim Bağatar da TOBB Başkanı Mehmet Rifat Hisarcıklıoğlu’na hediye takdim etti.

Anlaşmalarımız