Üyelerimiz ve Çalışanları için yerinde covid 19 aşı uygulaması başladı

Üyelerimiz ve Çalışanları için yerinde covid 19 aşı uygulaması başladı

Üretimin herhangi bir şekilde aksamaması, iş kaybının olmaması ve yereldeki sağlık kuruluşlarında yoğunluk yaşanmaması için Yalova Valiliği Koordinatörlüğü’nde yerinde covid 19 aşı uygulaması İlimizde başladı.

 

Tersaneler bölgesi, fabrikalar, küçük sanayi siteleri, süs bitkileri üretimin yoğun olduğu işletmeler, büyük inşaatlar gibi çalışan sayıları fazla olan işletmeler İl Sağlık Müdürlüğü ile görüşüp randevu alarak sigortalı çalışanlarının tamamının iş yerinde aşı olmalarını sağlayabilirler.

 

Salgına son vereceğini düşündüğümüz covid 19 aşısı ile toplumsal bağışıklığımız artacaktır. Yalova olarak bu bilinçle aşı olma sayılarının hızla arttığını görmek bizleri sevindiriyor. Normalleşme sürecinde gerekli tüm tedbirlere uyarak süreci devam ettirmemiz gerekmektedir.

 

Bir daha geçtiğimiz 15 ayda olduğu gibi işletmelerimizin finansal sıkıntılar içine girmesini istemiyoruz, evlatlarımızın özgürce okula gidip eğitim öğretim döneminde başarılı bir dönem geçirmelerini istiyoruz, bir daha yakınlarımızın covid nedeniyle sağlık sorunları yaşamamasını diliyoruz.

 

Valiliğimizin koordinasyonunda başlatılan yerinde aşı uygulamasına firmalarımız rahatlıkla randevu alıp çalışanlarının aşı olmasını sağlayabilir. Geçen süre boyunca gerek salgın sürecince yapmış oldukları fedakâr çalışmalar için, gerekse aşılamada gösterdikleri başarı ve özveriden dolayı tüm sağlık personeline canı gönülden teşekkür ediyorum.

 

Kenan ENGİN
YTSO Başkan Yardımcısı

Anlaşmalarımız