Parıldar’dan YTSO’ya hayırlı olsun ziyareti

Parıldar’dan YTSO’ya hayırlı olsun ziyareti

Yalova Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, Odamız yönetim kurulunu ziyaret ederek, yeni hizmet binasının hayırlı olmasını temenni etti.

 

Yalova’ya ve Odaya yakışan yeni hizmet binasının başarılı faaliyetlere ev sahipliği yapacağına inandığını temenni eden Parıldar, sadece oda üyelerinin değil kentin de uzun yıllar ihtiyaçlarını karşılayacağını dile getirdi.


Tarımsal faaliyetlerin de değerlendirildiği ziyarete İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, Aronya meyvesinin coğrafi işaretinin kullanımına yönelik sağladığı katkılardan dolayı YTSO Yönetimine teşekkür etti.

 

Yalova Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yetiştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına yönelik saha çalışmaları yapılan, antioksidan değeri yüksek olan ve her geçen gün ülke çapında bilinirliği artan Yalova Aronyası, Yalova’nın ilk coğrafi işaretli ürünü oldu. İl Müdürü Parıldar, YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan ve Başkan Yardımcısı Kenan Engin’e Coğrafi işaretli ürünlerin kullanımına verdiği destekten dolayı teşekkür ederek başta aronya olmak üzere Yalova’nın tarımsal ürünlerinden takdim edildi.

Anlaşmalarımız